हरियो सपना खोज्दै (कविता) नेपाल स्वयंसेवक संघको कृषि पर्यटन तथा शिक्षाको विकाश विषयक: अन्तर्कृया नेपाल स्वयंसेवक संघकाे ब्यवसायमा फड्को बुटवल जाेगीकुटीमा: वर्कसप दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी                
समाचार :

संवैधानिक निकायका ५२ जना पदाधिकारीविरुद्ध मुद्दाको सुुनुुवाइ हुुँदै

काठमाडौं ।
विभिन्न संवैधानिक निकायहरुमा गरिएका ५२ जना पदाधिकारी नियुक्तिविरुद्धको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासमा आज सुनुवाइ हुँदैछ।

तत्कालीन प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संवैधानिक परिषद्सम्बन्धी ऐन संशोधन गर्ने अध्यादेश ल्याएर ती नियुक्त गरेका थिए। त्यसको विरोधमा परेको रिटमाथिको सुनुवाइ गत शुक्रबार हेर्दाहेर्दैमा राखिएको थियो।

संवैधानिक इजलास हरेक साताको बुधबार र शुक्रबार मात्रै गठन हुने गरेको छ। संवैधानिक इजलासमा कायम मुकायम प्रधानन्यायाधीश दीपककुमार कार्कीसहित न्यायाधीशहरु मीरा खड्का, हरिकृष्ण कार्की, विश्वम्भरप्रसाद श्रेष्ठ र ईश्वरप्रसाद खतिवडा छन्।

अधिवक्ता डाक्टर गणेश रेग्मीले संवैधानिक पदाधिकारीको नियुक्तिविरुद्धमा रिट दर्ता गरेका थिए। अधिवक्ता रेग्मीले दर्ता गरेको रिट निवेदनमा १७ भदौ २०७८ मा जारी भएको अन्तरिम आदेशका कारण संवैधानिक पदाधिकारीको नियुक्तिविरुद्धमा परेका मुद्दा अघि बढ्न सकेका थिएनन्।

न्यायाधीश हरि फुयाँलको इजलासले प्रधानन्यायाधीश बिना संवैधानिक इजलास गठन हुन नसक्ने आदेश गरेको र न्यायाधीशहरूसमेत प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरासँग बेन्च शेयर गर्न तयार नभएका कारण मुद्दा अलपत्र परेको थियो।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation