दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति                
समाचार :

महिलालाई पाैष्टिक आहार वितरण

राम अवतार चाैधरी कपिलवस्तु। कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकामा ८९ महिलालाई पाैष्टिक आहार वितरण गरिएकाे छ । वडा नम्बर १० मा मंगलबार वडा भित्रका ६ महिनाकाे सुत्केरी र नियमित गर्भवती जाँच गराएका महिलाहरुलाई पाैष्टिक आहार प्रदान गरिएको कार्यालयले जनाएको छ ।

महिलाहरुकाे स्वास्थ्य अवस्थालाई मध्यनजर गर्दै वडाभित्रका सम्पूर्ण सुत्केरी तथा गर्भवती महिलालाई १ किलो च्यावनपरास सहित ३ प्याकेट काजुबदाम वितरण गरिएको जनाइएको छ ।

वडा अध्यक्ष मञ्जु मिश्रले कार्यक्रमलाई सम्बाेधन गर्दै सुत्केरी र गर्भवती महिलाहरूको अवस्था कमजोर हुने भएकाेले पाैष्टिक आहार आवश्यक रहेकाे बताइन् । ग्रामीण भेगका महिलाहरुमा अशिक्षा र चेतनाको कमीले पाैष्टिक आहारबारे उचित जानकारी समेत उनले गराइन् । महिलाहरुलाई नियमित रुपमा ध्यान पुर्‍याउने उद्देश्यले कार्यक्रमलाई लागु गरिएको अध्यक्ष मिश्रले बताइन् ।

यस अवस्थामा आफ्नो र बच्चाकाे स्वास्थ्यलाई तन्दुरुस्त राख्नका लागि पाैष्टिक आहार नियमित खान उनले अनुराेधसमेत गरिन् । अध्यक्ष मिश्रले स्वास्थ नै सबै भन्दा ठुलाे धन भएकाे बताउँदै सबै महिलालाई सरसफाइमा बढी ध्यान दिनुपर्नेमा जाेड दिइन् । नियमित गर्भ जाँच, सरकारले उपलब्ध गराएकाे सबै प्रकारका औषधी सेवन र बच्चालाई खाेप लगाउन वडाध्यक्ष मिश्रले आग्रह गरिन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation