महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति बुद्धभुमि महाेत्सवमा शनिवार पशुपति शर्मा र भुमिका गिरी आउने भोलि देखि सुरु हुने बुद्धभुमि कृषि पर्यटन महोत्सवको १ बजे उद्घाटन मन्त्री आचार्यले गर्ने                
समाचार :

गृहमन्त्री खाँण : निर्वाचनप्रति शंका गर्नुु पर्दैन

राम अवतार चौधरी कपिलवस्तु ।
गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले सशस्त्र प्रहरीको स्थापनापछि नेपालमा सुशासन कायम भएको बताएका छन् । जिल्लाको शिवराज नगरपालिका–५ चन्द्रौटामा रहेको सशस्त्र प्रहरीबल नेपाल नं। ५ विन्ध्यावासिनी बाहिनी मुख्यालयको समुद्घाटन समारोहलाई सम्बोधन गर्दै गृहमन्त्री खाँणले यस्तो बताएका हुन् ।

बुधबार आयोजित कार्यक्रममा सम्बोधन गर्दै सशस्त्र प्रहरीमा लामो समयदेखि रोकिएको बढुवा व्यवस्थापनको लागि सरकारले तयारी गरेको बताए । सशस्त्र प्रहरीको अवकाशपछि पनि आत्मनिर्भर बनाउनका लागि सरकारले योजना ल्याउने तयारी गरेको उनले जनाए ।

तराई–मधेसमा विभिन्न जातजातिको बसोबास हुने हुँदा स्थानीय जातजाति नै देशको सीमा रक्षक रहेको मन्त्री खाँणले जिकिर गरे । एमसीसीको प्रसङ्ग कोट्याउँदै देशमा विभिन्न आन्दोलन भएको र सो आन्दोलनमा सशस्त्र प्रहरीले चोट खाएर पनि देशलाई शान्ति सुरक्षाको व्यवस्था कायम राख्न सफल भएको उनले बताए ।

स्थानीय निर्वाचन भयमुक्त वातावरणका साथ सम्पन्न गर्ने भएकोले यसमा सुरक्षाकर्मीको भूमिका उल्लेखनीय हुने बताउँदै नेकपा महासचिव विप्लव प्रति इगिङ्त गर्दै निर्वाचनप्रति कुनै शंका नगर्न उनले आग्रह गरे । देशको सुरक्षाको लागि सशस्त्र प्रहरीको कडा मेहनत भएको बताउँदै लुम्बिनी प्रदेश बाहिनी नेपालकै अब्बल बाहिनी बन्ने समेत खाँणले शुभकामना व्यक्त गरे ।

यसैबीच सशस्त्र प्रहरी महानिरीक्षक शैलेन्द्र खनालले लुम्बिनी प्रदेशमा ४१ विओपि स्थापना भइ सकेको र चालु आर्थिक वर्षमा १७ थप गरिने तयारी भएको बताए । राष्ट्र–राष्ट्रिय अखण्डताको रक्षा गर्न सशस्त्र प्रहरी सधैँ तत्पर रहेको जनाउँदै सीमा क्षेत्रमा शान्ति सुरक्षाको विश्वसनीय वातावरण बनाउनु थप बोर्डर आउट पोष्ट स्थापना गर्नुपर्ने उनले बताए । त्यसैगरी सशस्त्र प्रहरी नायव महानिरीक्षक कुल बहादुर नेम्वाङ्गले कुल ५० विगाहा क्षेत्रफलमा फैलिएको मुख्यालयले लुम्बिनी प्रदेशका १२ जिल्लामा रहेका युनिटहरु रहेको बताए ।

उक्त कार्यक्रममा संघीय सांसद अभिषेक प्रताप शाह, नेपाली काँग्रेस लुम्बिनी संसदीय दलका नेता विरेन्द्र कुमार कनोडिया, लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य अर्जुन केसी, शिवराज नगरपालिकाका नगरप्रमुख नेत्रराज अधिकारी, प्रमुख जिल्ला अधिकारी चक्रपाणी पाण्डे, प्रहरी नायव महानिरीक्षक कुल बहादुर नेम्वाङ्ग लगायतको उपस्थिति रहेको थियो । २०५७ सालदेखि सञ्चालन भएको गणको २०७५ साल भदौ ६ गते स्तर उन्नती भइ बाहिनीको रुपमा स्थापना भएको बाहिनीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation