लुम्बिनी प्रदेश मदरसा बोर्डका उपाध्यक्ष मशहूदले यूपी मदरसा बोर्ड प्रति व्यक्त गरे हार्दिक आभार कपिलवस्तु बाणगंगामा देशकै दाेस्राे वडा स्वयंसेवक समिति गठन माथागढीको सराइमा मगर एकता दिवस मनाइदै । कृष्णनगर बाट लागु औषध चरेस सहित २ महिला पक्राउ माओबादी केन्द्र जनताको पक्षमा सधै रहने: मौलाना मशहूद ट्राफिक कार्यालय कृष्णनगरले चालु आर्थिक बर्षमा छपन्न लाखभन्दा बढी राजस्व उठाउन सफल महिला कानूनी अधिकार सम्बन्धि दुई दिने तालिम कृष्णनगरमा समपन्न कृष्णनगरमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट हजार बढी लाभान्वित असहाय, असक्तकाे खाेजिमा प्रस्थान: स्वयंसेवकहरू सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगर द्वारा लाखौं पर्ने अबैध कपडा बरामद                
समाचार :

रेसुङ्गा वन संरक्षण क्षेत्रका प्रमुख सराेकारवालहरु बिचकाे बैठक समपन्न

गोकर्ण पाण्डे, गुल्मी । डिभिजन वन कार्यालय गुल्मीकाे आयाेजनामा रेसुङ्गा वन संरक्षण क्षेत्रका प्रमुख सराेकारवालहरुकाे बैठक हाेटल निलगिरि तम्घासमा समपन्न भएको छ। गुल्मी दरबार गाउँपालिका, इश्मा गाउँपालिका,मुसिकाेट नगरपालिका, रेसुङ्गा नगरपालिका भित्र पर्ने सामुदायिक वन, धार्मिक वन का अध्यक्ष र प्रतिनिधि हरुकाे उपस्थिती मा कार्यक्रम सञ्चालन भएको हाे।
कार्यक्रमका सभापति डिभिजन वन कार्यालय गुल्मीका वन अधिकृत प्रभात सापकोटाले कार्यक्रमकाे बरेमा जानकारि गराउनु भएको थियाे। सापकोटाले २० लाख बजेट लाई विभिन्न शीर्षक मा छुटाइएकाे बताउनु भयाे। गत बर्ष सम्म बजेट कम आएकाे पनि कार्यक्रम बाट बताए ।
रेसुङ्गा वन संरक्षण क्षेत्र कार्ययाेजना बारे पनि जानकारी गराउनु भएको थियाे।उहाँले रेसुङ्गा वन संरक्षण कसरी गर्ने भन्ने बारे जानकारी गराउनु भयाे। वनमा आगाे लाग्नुका मुख्य समस्या बारे प्रष्ट पारे । प्रत्येक वन क्षेत्रमा हाेडिङ बोर्ड राखिने बताउनु भयाे। सापकोटाले वन मा भएका बिरुवा हरु लाई सरक्षण गरेर राख्न सामुदायिक वन धर्मिक वन का अध्यक्ष र प्रतिनिधि हरु लाई आग्रह गर्नु भएकाे छ।
अहिले आएकाे बजेट लाई १ डेढ महिनामा कार्यन्यन नगरे फिर्ता जाने पनि सापकोटाले बताउनु भयाे। अहिले रेसुङ्गा वन क्षेत्रमा ओखर जातका बिरुवा हरु लगाइएकाे सापकोटा ले जानकारी दिनु भयाे।
कार्यक्रममा उठाएका बिभिन्न कुरा हरु मा प्रष्ट समेत पर्नु भएको थियाे। कार्यक्रममा रेसुङ्गा नगरपालिका वडा नम्बर १ का अध्यक्ष अखिलेश्वर प्रसाद पाण्डे, जिल्ला पशु सेवा,विज्ञ केन्द्रका प्रमुख डिल्लीराज मरासिनी,पक्षी सरक्षण सघका परियाेजना अधिकृत भरत पन्थी,सहायक वन अधिकृत रामकुमार चौधरी,फरेस्टर कमल रेग्मी वन रक्षक घनश्याम आचार्य,जगन्नाथ पाण्डे,रेन्जर बाबुराम न्यैपाने,अस्मिता न्यैपाने,अन्नपूर्ण ढकाल,पत्रकार गोकर्ण पाण्डे काे उपस्थिति रहेको थियाे। कार्यक्रमकाे सञ्चालन साहायक वन अधिकृत मुना शर्माले गर्नु भएको थियाे।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation