भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति बुद्धभुमि महाेत्सवमा शनिवार पशुपति शर्मा र भुमिका गिरी आउने भोलि देखि सुरु हुने बुद्धभुमि कृषि पर्यटन महोत्सवको १ बजे उद्घाटन मन्त्री आचार्यले गर्ने नेपालमा पहिलोपटक समलैंगिक विवाह दर्ता बुद्धभूमि महोत्सवले स्थानीय उत्पादनलाई: जोड दिने                
समाचार :

शिवराजका वडा कार्यालयको शिक्षा सुधारमा जोड

राम अवतार चौधरी,कपिलवस्तु ।

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका ३ नम्बर वडा कार्यालयले बालबालिका र विद्यालयलाई शैक्षिक सामग्री वितरण गरेको छ । वडा भित्रका अति विपन्न गरिब, अभिभावक बिहिन ४० जना बालबालिकालाई शैक्षिक सामग्री र ६ वटा विद्यालयाई ट्राली स्पिकर, पंखा वितरण शुक्रबार गरिएको सहायक कम्प्युटर अपरेटर कमल पाण्डेले जानकारी दिए ।

वडा अध्यक्ष टेकलाल सापकोटाले पढन पाउने न‌ैसर्गिक अधिकारलाई ध्यानमा राखी अभिभावक बिहिन तथा विपन्न परिवारका बालबालिकालाई संरक्षण गर्नुपर्ने बताए । उनीहरुको भविष्य उज्ज्वल बनाउने उद्देश्यले यो कार्यक्रम ल्याएको बताउँदै सबैको सम्मान पहुँच हुनुपर्ने वडाध्यक्ष सापकोटाले जनाए ।

उनले भने आफू निर्वाचित भए पश्चात् वडाका सबै विद्यालयहरुमा स्तरोन्नतीको सुरुवात गरेको जसमा पहिला खानेपानीलाई प्राथमिकतामा राखेका थियौँ । त्यस लगत्तै भवन, बाउन्डरी वाल र एउटै रङ रोगन लगायत गुणस्तरीय शिक्षाका लागि शिक्षकहरूलाई तालिमहरु सञ्चालन गरका छौूँ । कुनै समय वडा कार्यालय भएको स्थानलाई स्मरण गर्दै विकास गर्ने बाचासहित चुनावी एजेन्डा बनाउनु पर्ने बाध्यता रहेको सापकोटाले बताए । वर्थिङ सेन्टर, कृषिजन्य उपकरण, लक्षित वर्ग समुदायलाई सीपमूलक तालिम तथा विकास निर्माणका संरचना लगायतको स्मरण समेत उनले गराए ।

बेवर भवानी आधारभूत विद्यालय मैनारका प्रधानाध्यापक देव बहादर जिसीले वडाले गरेको कार्य प्रशंसा गर्दै दिगो शिक्षण सिकाइका लागि उल्लेखनीय रहेको बताए । वडाले भिजन सहित शैक्षिक क्षेत्रमा लगानी गरेको कार्य प्रभावकारी भएको बताउँदै वितरण गरिएको सामग्रीले शैक्षिक गुणस्तरमा थप उर्जा मिल्ने समेत जिसीले जनाए ।

कार्य क्षेत्र भित्र रहेका आम सर्वसाधारणलाई जुनसुकै समयमा दुखमा परेलाई घरमै पुगी सहयोग गर्दै आएका छन् । आगामी समयमा समेत दुस्खी तथा विपन्न परिवारलाई आफूले सक्दो सहयोग गर्ने वडाध्यक्ष सापकोटाले प्रतिबद्धता जाहेर गरेका छन् । उक्त कार्यक्रमलाई श्यामलाल थारु, सीता पुन र राज कुमार ज्ञवाली लगायतले सम्बोधन गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation