दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति                
समाचार :

ढोडेखोलमा लार्भा खोज र नियन्त्रण अभियान

ढोडेकोल टोल बिकास संस्थाले गर्यो डेंगु नियन्त्रणका लागि : लार्भा खोज र नस्ट गर अभियान । जन प्रतिनिधि स्वयंसेबिका आमा समुह टोलबिकाश संस्था र टोल बासी को उपस्तिथि मा डेंगु सम्बन्धि सचेतना मुलक कार्यक्रम सम्पन्न भएको । उत्त कार्यक्रममा बोल्दै वाड सदस्य शैलेन्द्र बेल्बासेले डेंगु संक्रमित लामखुट्टेको टोकाइ बाट लाग्ने हुनाले यश बाट बच्नको लागि लामखुट्टे र लार्भा नस्ट गर्नु नै बच्ने प्रमुख उपाय हो भन्दै । लामखुट्टे ले पानी मा अण्डा पार्ने हुनाले आफ्नो घर वरिपरि पानी जम्न नदिने फुल गमलामा ४,५दिनको अन्तरमा पानी फेरिदिने पानी जमेको ठाउमा मट्टीतेल राखिदिने आफ्नो घर वरपर सफा राख्न जन समुदाय लाई सुसूचित गर्नु भएको थियो ।यो कार्यक्रम वाड भित्रका प्रत्येक टोलमा यसैगरी समुदाय स्तरमा सचेतना मुलक कार्यक्रम गरिने ।जानकारी दिदै वाड सदस्य बेल्बासेले सबै जन समुदायलाई आफ्नो घर गाउँ टोल सफा राखी साफा र सुन्दर वाड बनाउने अभियानमा लाग्न सबैमा अपिल गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation