दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति                
समाचार :

शिवराजमा जसपाबाट मेयरको दाबेदार को ?

कपिलवस्तु । कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकामा जनता समाजवादी पार्टी नेपालबाट मेयर पदमा उम्मेदवारीको लागि ३ जनाको चर्चा चलेको छ । निर्वाचन आयोगले बैशाख ३० गते हुने स्थानीय चुनाव घोषणा गरेसँगै नगरपालिकाको मेयर पदको लागि उहाँहरुले दौडधुपसँगै चुनावी चहलपललाई तीब्रता दिनुभएको छ । मेयरको टिकट पाउन तीने जना कोसिसमा जुटेको बुझिएको छ ।
जसपाबाट मेयर पदका लागि युवा नेता रहिस शाह, कृष्ण कुमार चौधरी र सतिश गुप्ताको दाबेदारी रहेको देखिएको छ । अहिले उहाँहरु तीनै जनाले स्थानीय चुनावमा मेयर पदका लागि दाबी गर्दै आउनुभएको छ ।
यता जसपाबाट शिवराजको चौतर्फी विकासका लागि मेयर पदको टिकट युवालाई दिनुपर्ने बजारमा जोडदार चर्चा चलेको छ । यस नगरपालिकाको समृद्धि र विकासका लागि जसपाले युवा नेता मेयरको दाबेदारी हुनु आवश्यक रहेको भन्दै चौक चौराहामा चर्चा सुरु गर्न थालेका छन् ।
अहिले देशको हरेक पुर्वाधारको विकासका लागि युवालाई नजिताए विकासले कोल्टो नफेर्ने स्थानीय युवाहरुले जोड दिएका छन् । अधिकांश युवा लगायत जसपाका समर्थकले मेयरको टिकटका लागि युवा नेता रहिस शाहलाई दिनु नितान्त आवश्यक रहेको बताएका छन् ।
शाहले राजनीतिक, सामाजिक, गतिविधिहरुमा तीव्रता दिँदै आउनुभएको छ । शाहले जनताको घरदैलों पुग्दै जनताका हरेक समस्यामा खटिँदै आउनुभएको छ । उहाँले अहोरात्र जनताको सुख, दुखमा सरिक हुँदै गाउँ, नगरका जनताको अवस्था, समस्या नजिकैबाट बुझ्दै आउनुभएको छ ।
तसर्थ रहिस शाह शिवराज नगरपालिकाको मेयर पदका लागि बलियो दाबेदारका रुपमा रहेका छन् । शाह एक कर्मठ, इमान्दार र जुझारु युवा नेता भएकोले उहाँ बलियो उम्मेलवारको रुपमा देखिनुभएको छ ।

यस्तै कृष्ण कुमार चौधरी पनि मेयरको दाबेदार रहनुभएको छ । नेता तथा जनताहरुसँग जनसम्पर्क बढाउँदै जनताबीच आ–आफुलाई प्रबल प्रत्याशी रहेको साबित गर्ने कोसिसमा लागेको स्थानीयले बताउँछन् । चौधरीले गत स्थानीय चुनावमा मेयरका लागि लड्दा पराजित हुनु परेको थियो । कृष्ण कुमार चौधरी नगर प्रमुख नेत्रराज अधिकारीको प्रतिद्वन्दी हुन् । यस पटक पनि चौधरीले नै मेयरको टिकट पाउने सम्भावना बढी देखिएको स्थानीयले बताउँछन् ।
यस्तै अर्का युवा नेता सतिश गुप्ताले मेयर पदको दाबी गर्नुभएको छ । उहाँले पनि राजनैतिक, सामाजिक क्रियाकलापमा व्यस्त देखिएका छन् । टिकट पाउने आशामा गाउँघरमा सक्रियता देखाउनुभएको छ । स्थानीय गुप्ताले मेयरको टिकट पाउने प्रबल सम्भावना रहेको चर्चा बताउँछन् ।
शिवराज नगरपालिकाको मेयर पदको टिकट कसले पाउने भन्ने विषय एकिन हुन सकेको छैन । यसरी मेयरको टिकट कसले पाउँने विषयमा पार्टीले निर्णय नगर्दा अलमलमा परेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation