दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति                
समाचार :

एमाले रुपन्देही : निर्वाचनको समयमा गैरु कानूनी तरिकाले लालपुर्जा बितरण गरिनुु आपत्तिजनक

बुटवल।
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी एमाले रुपन्देहीले स्थानिय तहको निर्वाचनलाई प्रभाव पार्ने उदेश्यले गैर कानूनी तरिकाले लालपुर्जा बितरण गरिएको भन्दै आपत्ति जनाएको छ।

जिल्लाको ओमसतिया गाँउपालिका–२ करबलामा नेपाली कांग्रेसका जिल्ला अध्यक्ष रामकृष्ण खांणबाट सरकारी कागजात बितरण हुनु कानून बिपरीत भएको एमालेको दावी छ।

सरकारी ओहोदामा बसेको वा जनप्रतिनिधी वा कुनै सार्वजनिक पद धारण गरेको ब्यक्तिले मात्र बितरण गर्न पाउने उक्त सरकारी कागजात राजिनितीक पार्टीका नेतालाई प्रयोग गरेर बितरण गरिएको प्रति एमालेले बिज्ञप्ती जारी गरेर आपत्ति जनाएको हो।

एमालेले रामकृष्ण खांण नेपाली काग्रेसको सभापती बाहेक बर्तमान कुनै सार्वजनिक पद धारण गरेको ब्यक्ती पनि होईन, उहां कुनै बेलाको जनप्रतिनिधी पनि होईन, सरकारी कार्यालयको कर्मचारी पनि होईन वहाले कसरी भुमिहिनका लालपुर्जा लगेर बितरण गर्नु भयो यो गम्भिर बिषय हो एमाले रुपन्देहीका प्रचार बिभाग प्रमुख हितराज पन्थीले भने।

लालपुर्जा बिहिनले लालपुर्जा पाउनु पर्छ तर बिधि सम्वत तरिकाले दिनुपर्छ, तर निर्वाचनको मुखमा मतदातालाई प्रभावित पार्ने उदेश्यले सरकारी कार्यालयको मिलोमतोमा यो काम भएको छ यस प्रति एमालेको गम्भिर आपत्ती छ पन्थीले थपे ।

नेपाली कांग्रेस रुपन्देहीका सभापती रामकृष्ण खांणले बुधवार ओम सतिया गाउपालिका वडा नं २ करबलाका २४ घरधुरी लालपुर्जा बिहिनहरुलाई जग्गाधनी दर्ता प्रमाण पुर्जा ९लाल पुर्जा० वितरण गरेका थिए।
नापी कार्यालय रुपन्देहीका प्रमुख कृष्ण प्रसाद सापकोटाले लालपुर्जा बितरणको बिषय आफुले पनि सुनेको तर बास्तविक कुरा केहो भन्ने बुझ्न बांकी रहेको बताए।

मैले पनि भर्खरै यस्तो सुचना पाए केकसी भएको हो जानकारी लिदैछु थप केही भन्न सकिन सापकोटाले भने।
ओमसतिया गांउ पालिका वडा नं २ का अध्यक्ष ग्यानेश श्रेष्ठले नापी कार्यालयले उपलब्ध गराएका लालपुर्जा कांग्रेस सभापतीलाई प्रमुख अतिथीको रुपमा निम्त्याएर बितरण गरेको बताए।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation