वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति बुद्धभुमि महाेत्सवमा शनिवार पशुपति शर्मा र भुमिका गिरी आउने भोलि देखि सुरु हुने बुद्धभुमि कृषि पर्यटन महोत्सवको १ बजे उद्घाटन मन्त्री आचार्यले गर्ने नेपालमा पहिलोपटक समलैंगिक विवाह दर्ता बुद्धभूमि महोत्सवले स्थानीय उत्पादनलाई: जोड दिने तिलौराकोटलाई राष्ट्रिय गौरवको योजनामा समाबेश गरी विश्व सम्पदासूचीमा सूचीकृत गरिने                
समाचार :

विपन्नलाई नमूना घर बनाइदियो सैनामैना नगरपालिकाले

बुटवल ।
विपन्न तथा घरबारविहीनहरूलाई आवास सुविधाका लागि रुपन्देहीको सैनामैना नगरपालिकाले नमूना घर निर्माण गरेर हस्तान्तरण गरेको छ
वर्षौंदेखि सैनामैनामा बसोबास गर्दै आएका तर घरबारविहीन विपन्न र चक्रपथ निर्माण गर्दा विस्थापित भएका परिवारका लागि सैनामैना नगरपालिका ११ कञ्चन खोलाको किनारमा नगरपालिकाले नमूना बस्ती निर्माण गरेको हो । नगरपालिकाले निर्माण गरेका १० वटा घरमध्ये बिहीबार ९ वटा घर हस्तान्तरण गरिएको छ

नगरपालिका प्रमुख चित्रबहादुर कार्कीले नगरपालिकाका सबै वडाबाट सबैभन्दा विपन्न परिवार छनोट गरी घर हस्तान्तरण गरिएको बताए । हस्तान्तरण गरिएका घरपरिवारबाट नगरपालिकाले मासिक १ सय रुपैयाँ शुल्क लिने गरी कार्यविधि बनाएको छ ।

नमूना घरमा तराई(मधेस समृद्धि कार्यक्रमको ७० प्रतिशत र सैनामैना नगरपालिकाको ३० प्रतिशत लागत साझेदारी छ । एक घरमा १ शौचालय र ३ वटा कोठा रहेका छन् । आर्थिक वर्ष २०७५र७६ बाट सुरु गरिएको बस्ती निर्माणमा १ करोड ८६ लाख ५७ हजार बजेट लगानी भएको नगरपालिकाका इन्जिनियर अरुण खनालले बताए ।

विपन्न परिवारलाई घर हस्तान्तरण गर्दै राष्ट्रिय सभामा नेकपा एमालेका प्रमुख सचेतक खिमलाल भट्टराईले सरकार नागरिकका हरेक दुःखसुखमा सँगै रहनुपर्ने बताए । नगरपालिकाले सञ्चालन गरेका ठूला आयोजनाका कारण विस्थापित भएका परिवार, विपत्तिमा परेको र ठूलो रोग लागेर उपचारमा सम्पत्ति सकिएर सडकमा आउने परिस्थिति नहुने उनले जनाए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation