लुम्बिनी प्रदेश मदरसा बोर्डका उपाध्यक्ष मशहूदले यूपी मदरसा बोर्ड प्रति व्यक्त गरे हार्दिक आभार कपिलवस्तु बाणगंगामा देशकै दाेस्राे वडा स्वयंसेवक समिति गठन माथागढीको सराइमा मगर एकता दिवस मनाइदै । कृष्णनगर बाट लागु औषध चरेस सहित २ महिला पक्राउ माओबादी केन्द्र जनताको पक्षमा सधै रहने: मौलाना मशहूद ट्राफिक कार्यालय कृष्णनगरले चालु आर्थिक बर्षमा छपन्न लाखभन्दा बढी राजस्व उठाउन सफल महिला कानूनी अधिकार सम्बन्धि दुई दिने तालिम कृष्णनगरमा समपन्न कृष्णनगरमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट हजार बढी लाभान्वित असहाय, असक्तकाे खाेजिमा प्रस्थान: स्वयंसेवकहरू सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगर द्वारा लाखौं पर्ने अबैध कपडा बरामद                
समाचार :

शिवराज १० लालपुरमा पनि मनाईयो अन्तर्राष्ट्रिय महिला दिवस

कार्यक्रममा लोकतांत्रिक समाजवादि पार्टि लुम्बिनि प्रदेश अध्यक्ष तथा केन्द्रिय सदस्य रबिदत्त मिश्रले संविधानप्रदत्त महिला अधिकारको कार्यान्वयन गर्दै महिलाको सर्वाङ्गीण विकासका लागि सबै क्षेत्रको ध्यान जानुपर्ने उल्लेख गर्नुभयो । महिला राजनीतिक, सामाजिक तथा आर्थिकरूपमा स्वतन्त्र र सशक्त नभएसम्म देशको समृद्धि सम्भव नहुने उहाँको भनाइ छ ।

यस्तै सामुदायिक रेडियो भ्वाईसका अध्यक्ष सरद अधिकारीले पछिल्लो समयमा लैंगिक समानताका विभिन्न सूचकहरूमा नेपालले प्रगति गर्दै आएको देखिएकाले प्रयासहरू परिणाममुखी हुने चरणमा रहेको र यसबाट नेपाली महिलाहरूको प्रतिष्ठा क्रमश अभिवृद्धि गएको बताउनुभयो ।

विश्वकै शक्तिसालि देश अमेरीकाले आजसम्म महिला राष्टपति दिन नसक्दा हाम्रो देशमा महिला राष्टपतिदेखि अन्य ठुला पदमा महिला हुनु गर्भको विषय रहेको बताउनुभयो । यसैगरी वडा अध्यक्ष मन्जु मिश्रले अब सबै मिलेर महिलाउपर हुने सबै प्रकारका भेदभावको अन्त्य गर्दै समानुपातिक, समावेशी एवं समतामूलक समाजको निर्माण गर्न आवहान गर्नुभयो ।

यस्तै महिला मानव अधिकार रक्षक सन्जाल कपिलवस्तुका अध्यक्ष मिना परीयारले महिलाविरूद्ध हुने सबै प्रकारका हिंसा, विभेद, उत्पीडन एवं समाजमा विद्यमान विकृत प्रथा र परम्परालाई निर्मूल गर्दै समानता र न्याय सुनिश्चत गर्ने यात्रामा निरन्तर लागिरहन आह्वान गर्नुभयो ।

महिला र पुरुष बराबर रहेकोहसदा महिलाहरु पनि देशको राजनिक क्षेत्रमा अगाडि आउनुपर्ने बताउनुभयो । महिला राजनीतिक, सामाजिक तथा आर्थिकरूपमा स्वतन्त्र र सशक्त नभएसम्म देशको समृद्धि सम्भव नहुने उहाँको भनाइ छ। कार्यक्रममा रेडियो भ्वाईसका सस्थापक अध्यक्ष निशा गहतराजले कार्यपत्र प्रस्तुत गर्नुभएको थियो ।

महिलाहरुले महिला दिवसको अवसरमा कार्यक्रमको आयोजना गरेर सहभागि हुन पाएकोमा खुसि व्यक्त गरेका थिए । रेडियोका सदस्य संजिव गहतराजको स्वागत मन्तव्य र स्टेशन म्यानेजर गिता पौडेलको संन्चालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation