हरियो सपना खोज्दै (कविता) नेपाल स्वयंसेवक संघको कृषि पर्यटन तथा शिक्षाको विकाश विषयक: अन्तर्कृया नेपाल स्वयंसेवक संघकाे ब्यवसायमा फड्को बुटवल जाेगीकुटीमा: वर्कसप दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी                
समाचार :

श्री तम्घासस्थान सामुदायिक वनको छैठौ औ वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न

गोकर्ण पाण्डे, गुल्मी ।

श्री तम्घासस्थान सामुदायिक वनको एक कार्यक्रमका विच छैठौ औ बार्षिक साधारण सभा सम्पन्न भएको छ । प्रमुख अतिथ्यता संस्थाका अध्यक्ष गोपाल प्रसाद पाण्डेको अध्यक्षतामा उक्त कार्यक्रको आयोजना गरिएको थियो।भने डिभिजन वन कार्यालय गुल्मीका प्रभात सपकोटाको प्रमुख आतिथीका रुपमा रहनुभएको थियो ।

कार्यक्रममा बोल्दै सपकोटाले वन र वातावरण हरेक व्यक्तिको लागि उपयोगी भएकाले यसलाई हराभरा बनाउनको लागि र उपभोक्ताहरुले नै यसको उपयोग गर्न पाउनुपर्ने बताउदैँ श्री तम्घासस्थान सामुदायिक वनलाई सहयोग आवश्यक परेको बेला आफुले हरेक क्षेत्रबाट हेर्ने बताउनुभएको थियो । सपकोटाले वनबाट अक्सिजन जस्तो महत्वपुर्ण पक्ष, आवश्यक काठ, जडिबुटि, घाँस दाउरा उत्पादन गरि आय आर्जनमा बृद्धि हुने हुँदा वनको संरक्षणका लागि पदाधिकारीहरु तथा उपभोक्ता सबैको भुमिका महत्वपुर्ण रहने बताए ।

यस्तै कार्यक्रममा श्रीतम्घासस्थान सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहका अध्यक्ष गोपाल प्रसाद पाण्डेले आर्थिक वर्ष २०७७र०७८ को लेखा प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्नुभएको थियो ।

२०७३ साल देखि स्थापना भएको यस श्री तम्घासस्थान सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहले रेसुङ्गा नगरपालिका वडा नं ७ र ९ का गरि ५ सय १२ जना सदस्यता संख्या बनाउन सफल भएको उल्लेख गर्नुभएको थियो ।

कार्यक्रममा बार्षिक प्रतिवेदन समुहकी सचिव सावित्रा पाण्डेले प्रस्तुत गर्नुभएको थियो भने कोषाध्यक्ष तेज प्रसाद गैरेले आर्थिक प्रतिवेदन सुनाउनु भएको थियो ।

कार्यक्रममा डिभिजन वन कार्यालय गुल्मीका सहायक अधिकृत पकज कुमार ठाकुर, पशु सेवा कार्यालय गुल्मीका डिल्लीराज मरासिनी, वन कार्यालयका गुल्मीका घनश्याम आचार्य अर्खखोला खानेपानी तथा सरसफाइ समितिका अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद पाण्डे,वनकी पुर्ब अध्यक्ष माया गैरे र ७,९ का उपभोक्ता हरुको उपस्थित रहेको थियो। कार्यक्रमको सहजीकरण श्री तम्घासस्थान सामुदायिक वन कोषाध्यक्ष तेज प्रसाद गैरेले गर्नु भएको थियो।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation