वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति बुद्धभुमि महाेत्सवमा शनिवार पशुपति शर्मा र भुमिका गिरी आउने भोलि देखि सुरु हुने बुद्धभुमि कृषि पर्यटन महोत्सवको १ बजे उद्घाटन मन्त्री आचार्यले गर्ने नेपालमा पहिलोपटक समलैंगिक विवाह दर्ता बुद्धभूमि महोत्सवले स्थानीय उत्पादनलाई: जोड दिने तिलौराकोटलाई राष्ट्रिय गौरवको योजनामा समाबेश गरी विश्व सम्पदासूचीमा सूचीकृत गरिने                
समाचार :

एक सय गाउँ नमुना बनाउने याेजना : प्रमुख कलाम

राम अवतार चाैधरी
कपिलवस्तु,

कपिलवस्तुको महाराजगन्ज नगरप्रमुख अब्दुल कलामले कतिपय पालिकाका जनप्रतिनिधिहरू विकासको बाधक भएको उदाहरण दिँदै महाराजगन्जमा त्यस्तै नभएको बताएका छन् । जिल्लाको शिवराज नगरपालिका-३, खरेन्द्रपुर सुपादेउराली रिसाेर्टमा शनिबार आयाेजित नगरका जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारी सम्मान कार्यक्रमलाई सम्बाेधन गर्दै उनले यस्ताे बताए ।

५ वर्षको अवधिमा विवादरहित नगरपालिकाको रूपमा चिनाउन सफल भएकोमा सम्पूर्ण जनप्रनिधिहरुलाई धन्यवाद दिए । नगरप्रमुख कलामले नगरले गरेका विकासका कामको बारेमा चर्चा गर्दै ५ वर्ष अघिको महाराजगन्ज नगर अहिलेको महाराजगन्ज तुलना गर्न आग्रह गरे ।

नगरमा रहेका एक सय गाउँ किचड मुक्त बनाउने अभियान सुरु गरेको बताउँदै उनले भने : `गाउँ पुग्ने र गाउँ भित्रका गल्लीहरू आरसिसी,पक्की लगायतका काम भइरहेको छ, प्रमुख कलामले भने : ‘गाउँ पुग्ने सडक समेत नभएका ठाउँहरूमा अहिले पक्की बाटो पुगेको छ´। कोभिडको बेला नगरका विद्यालयहरू क्वारेनटाइन तथा आइसलेसनको रूपमा प्रयोग गरेर आम नागरिकहरूलाई सहज वातावरण सिर्जना गरेको जिकिर गरे ।

स्वास्थ्य चौकीका भवनहरू निर्माण गरेर वर्थिङ सेन्टर,आर्वेद औषधालय लगायत अस्पतालहरू सञ्चालनमा रहेको बताए । १५ शय्याको अस्पतालको निर्माणको काम केही दिनमै सुरु हुने जनाउँदै अस्पताल निर्माण पश्चात् बुटवल, भैरहवा, तौलिहवा लगायतका ठाउँमा उपचारको लागि जानुपर्ने बाध्यता हट्ने प्रमुख कलामले बताए ।

नगरको सिवाभारीमा भारतीय दूतावासको सहयोगमा ४ करोडको लागतमा विद्यालय भवन निर्माण भएको बताए । दुई तले अत्याधुनिक भवन निर्माण भएको बताउँदै विद्यार्थीहरूलाई शिक्षण सिकाईमा सहजता आउने विश्वास समेत प्रमुख कलामले व्यक्त गरे ।

यसैबीच कार्यक्रममा बाेल्दै नगर उपप्रमुख सुभावती कुर्मीले सम्मान कार्यक्रमले कर्मचारीहरूको मनोबल बढने बताइन् । नागरिकहरूको सेवामा खटिएका जनप्रनिधिहरुलाई सम्मान गरिएको बताउँदै विगत ५ वर्षको अवधिमा उल्लेखनीय काम गरेकोमा सबैलाई धन्यवाद दिइन् । उक्त कार्यक्रमका केही समय नगरले गरेका गतिविधिहरूको भिडियो सामग्री समेत देखाइएको थियो ।

स्थानीय तहको निर्वाचन नजिकिए सँगै २०७४ सालमा निर्वाचित भएका जनप्रतिनिधिहरूलाई नगरप्रमुख अब्दुल कलामले नगरको विकासमा सहयोग गरेको भन्दै सम्मान पत्रले सम्मान गरेका थिए । नगरपालिकामा कार्यरत ३५ जना कर्मचारी र ५८ जना जनप्रनिधिहरुलाई सम्मान पत्र, दोसल्ला र नगदले सम्मान गरिएको नगरपालिकाले जनाएकाे छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation