लुम्बिनी प्रदेश मदरसा बोर्डका उपाध्यक्ष मशहूदले यूपी मदरसा बोर्ड प्रति व्यक्त गरे हार्दिक आभार कपिलवस्तु बाणगंगामा देशकै दाेस्राे वडा स्वयंसेवक समिति गठन माथागढीको सराइमा मगर एकता दिवस मनाइदै । कृष्णनगर बाट लागु औषध चरेस सहित २ महिला पक्राउ माओबादी केन्द्र जनताको पक्षमा सधै रहने: मौलाना मशहूद ट्राफिक कार्यालय कृष्णनगरले चालु आर्थिक बर्षमा छपन्न लाखभन्दा बढी राजस्व उठाउन सफल महिला कानूनी अधिकार सम्बन्धि दुई दिने तालिम कृष्णनगरमा समपन्न कृष्णनगरमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट हजार बढी लाभान्वित असहाय, असक्तकाे खाेजिमा प्रस्थान: स्वयंसेवकहरू सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगर द्वारा लाखौं पर्ने अबैध कपडा बरामद                
समाचार :

अर्घाखाँचीमा हालसम्म ३ हजार ६ सय १८ उद्योग दर्ता

अर्घाखाँची ।
अर्घाखाँचीमा हाल सम्म घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय ३ हजार ६ सय १८ उद्योग दर्ता भएका छन। जसमध्ये यो आर्थिक वर्षमा १ सय ५९ वटा उद्योग दर्ता भएका छन,भने ८ वटा खारेजी,४ वटा नविकरण भएको घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय अर्घाखाँचीका प्रमुख सन्तोष खनालले जानकारी दिनुभएको छ ।

आइतवार सदरमुकाम सन्धिखर्कमा लुम्बिनी प्रदेश सरकारको उद्योग वाणिज्य तथा आपुर्ती मन्त्रालयले राखेको उद्योगी व्यवसायीहरुसँग अन्तरक्रिया कार्यक्रम कार्यालय कार्यालयको प्रगति विवरण प्रस्तुत गर्दा प्रमुख खनालले जानकारी दिनुभएको हो ।

उद्योगी व्यवसायीहरुले कोरोना पछिको समयमा अधिकामश व्यवसाय धरासयमा परेको त्यसमा पनि सरकारले राजेश्वमा छुट नदिएको,काठ बिक्रीको लागि भ्याट दिदा समेत काठ बिक्री गर्न सहज नभएको र बजार अनुगन गर्नुभन्दा पहिलो सचेतना कार्यक्रम ल्याउनु पर्ने,सहुलियत दरमा ऋण उपलब्ध गराउनु पर्ने लगायतका समस्या राखेका थिए।

लुम्बिनी प्रदेश सरकारका उद्योग वाणिज्य तथा आपुर्ती मन्त्रालयल महाशाखा प्रमुख गौतम भण्डारीका अनुसार समस्या समधानको लागि मन्त्रालय लागि पर्ने बताउनुभएको थियो ।अहिले लुम्बिनी प्रदेशका अधिकामश जिल्लामा उद्योगी व्यवसायीहरुका समस्या संकलनको काम भईरहेका समेत मन्त्रालयका सचिव हेमराज सुवेदीले बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा नेपाल घरेलु तथा साना उद्योग महासंघका अध्यक्ष तथा मालारानी गाउँपालिका अध्यक्ष बालकृष्ण आचार्य,उद्योग वाणिज्य संघ अर्घाखाँचीका बरिष्ठ उपाध्यक्ष नेत्र भुसाल,चेम्बर अफ कर्मशका अध्यक्ष अशोक श्रेष्ठ,होटल व्यवसायीका अध्यक्ष मोहन सिंह ठकुरी लगायतको सहभागीता रहेको कार्यक्रम घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय अर्घाखाँचीका सुचना अधिकारी लक्ष्मी प्रसाद दाहालको संचालनमा सम्पन्न भएको हो

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation