दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति                
समाचार :

लुम्बिनीको स्थानिय निर्वाचनमा गठबन्धन भर्सेस एमाले हुुने

रुपन्देही ।

लुम्बिनी प्रदेशमा गठबन्धन दल र विपक्षी एमालेले स्थानीय तह निर्वाचनमा आफूले नै बढी सिट जित्ने दावी गरेका छन् । उनीहरुले आफ्नो पुरानो मत र पार्टीका एजेन्डाका आधारमा लुम्बिनी प्रदेश रहेको १०९ सिटमध्ये आ–आफ्नो दावी गरेका हुन् ।

रिपोर्टर्स क्लब लुम्बिनी प्रदेश बुटवलले सोमबार आयोजना गरेको कार्यक्रमा नेपाली काँग्रेस लुम्बिनी प्रदेशका सभापति अमरबहादुर पुनले गठबन्धन दलभित्र पार्टीहरुले आ–आफ्नो मताधारको अवस्थाबारे संकलन गरिरहेको र त्यसैका आधारमा उम्मेदवारी दिने बताए ।

लुम्बिनी प्रदेशमा गठबन्धनको अत्यधिक बहुमत आउने उनले दावी गरे । विगत निर्वाचनमा ५० वटा स्थानीय तहमा ५०० मत अन्तर परेकाले ती ठाउँमा गठबन्धन गर्दा एमालेलाई पराजित गर्ने उनले तर्क गरे ।

जितेका पुराना सिट सम्बन्धित दललाई नै यथावत राख्दै थप छलफलका आधारमा अरु भागबण्डा गरेर अध्यधित स्थानीय तहमा विजय हुने तयारीका अघि बढिएको बताए । उनले एमालेले संसद बैठक अवरोध गरेर जनताका आवाजलाई कुण्ठित गरेको आरोप समेत लगाए ।

नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य दधिराम न्यौपानेले भने लुम्बिनी प्रदेशमा आफ्नो पार्टीले ६० प्रतिशत जित हात पार्ने दावी गरे । प्रदेशका १ सय ९ वटा पालिकाहरुको सर्वेक्षण अनुसार ६० प्रतिशत भन्दा धेरै स्थानीय तहमा आफ्नो पार्टीले जित ल्याउने उनको दाबी छ ।

उनले एमाले गत निर्वाचनमा एमालेले जितेका सिटमा कुनै असर नपर्ने बरु एमाले एजेन्डा र संगठनको आधारमा बढ्ने दावी गरे । नेकपा माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय सदस्य तथा प्रदेश दलको प्रमुख सचेतक तुलाराम घर्तीले सत्ता गठबन्धनलाई आगामी निर्वाचनमा पनि निरन्तरता दिँदै स्थानीय तहहरुमा तालमेलका लागि आफ्नो पार्टीले सर्कुलर गरेको बताए ।

उनले विगतमा माओवादीले १९ स्थानीय तहमा जित हात पारेको स्मरण गर्दै अहिले गठबन्धन आधारमा धेरै सिट ल्याउने बताए । यस्तै जनता समाजवादी पार्टी ९जसपा० का केन्द्रीय सदस्य छन्द पन्थीले गठबन्धनको आधारमा बढीभन्दा बढी सिट जितिने बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation