हरियो सपना खोज्दै (कविता) नेपाल स्वयंसेवक संघको कृषि पर्यटन तथा शिक्षाको विकाश विषयक: अन्तर्कृया नेपाल स्वयंसेवक संघकाे ब्यवसायमा फड्को बुटवल जाेगीकुटीमा: वर्कसप दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी                
समाचार :

५ औँ बर्ष नै बाणगंगाको ७ वडा नै विकासमा अगाडि

हरि आचार्य, कपिलवस्तु
हरेक बर्ष नयाँ नयाँ रचनात्मक र सिर्जनात्मक काम गर्दै विकासका योजनाहरु अरु वडा भन्दा छिटो छरितो सम्पन्न गर्दै आएको कपिलवस्तु जिल्लाको बाणगंगा नगरपालिका ७ नं। वडाले यस बर्ष पनि आफ्नो पहिचान अग्रस्थानमा कायम गर्न सफल भएको छ ।

चालु आर्थिक बर्ष २०७८र७९ मा पनि अन्य वडाहरु भन्दा बढी योजनाहरु छनौट गरेको ७ नं। वडाले नै छिटो छरितो योजनाहरु सञ्चालन, अनुगमन र फर्स्यौट ९निकासा० गर्न नगरपालिकामै रेकर्ड कायम गरेको छ ।

थोरै योजना छनौट गरेका वडाले छिटो छरितो योजना सक्नुपर्नेमा धेरै योजना छनौट गरेको वडाले छिटो योजना सम्पन्न गरि जनतालाई विकासको अनुभुति दिलाएको छ । योजना सम्पन्न गर्नमा सानो वडा र ठुलो वडा भन्ने हुंदैन । किनकी योजनाहरु सञ्चालन र फरफारक गर्ने विधि र प्रक्रिया सबैको एउटै हुन्छ । तसर्थ ७ नं। वडा विकासमा अब्बल सावित भएको नगरपालिकाको तथ्यांकले देखाएको छ ।

बाणगंगा नगरपालिकाबाट प्राप्त तथ्यांक अनुसार २०७८ श्रावण १ देखि चैत्र २० गते सम्मको वडागत योजना फर्स्यौट ९निकासा० को अवस्था यस्तो रहेको छ ।

यो तथ्यांकलाई विश्लेषण गर्दा अब वडाध्यक्ष लगायत सबै स्थानीय जनप्रतिनिधिहरुको कार्यकाल सकिन करिव १ महिना मात्र बाँकी छ । आगामी २०७९ बैशाख ११ र १२ गते अर्को अवधिको लागि उम्मेद्वारी दर्ता गर्ने र बैशाख ३० गते निर्वाचन हुने समय निर्वाचन आयोगले तोकेको छ । अब थप नयाँ योजनाहरु सम्झौता र सञ्चालनमा पनि आचार संहिताले तत्काल रोक लगाउदै छ । तसर्थ चालु आर्थिक बर्षको योजना सम्पन्न गर्न पछाडि परेका वडाहरुले कसरी शत प्रतिशत योजना सम्पन्न गर्लान् रु चासोको बिषय बनेको छ भने जनप्रतिनिधिहरुको कार्यकुशलतामा पनि प्रश्न चिन्ह खडा भएको छ ।

तर ७ नं। वडा भने ढुक्क देखिन्छ । अबको १० दिनमा सम्पुर्ण योजनाहरु सकाउने र एकोहोरो भई आगामी निर्वाचनमा केन्द्रित हुने वडाध्यक्ष बिष्णु गिरी बताउनुहुन्छ ।

हरेक बर्ष बाणगंगा नगरपालिकामै विकासमा अगाडि आउनुमा के राज छ रु भनी वडाध्यक्ष गिरीलाई प्रश्न गर्दा वडाका जनप्रतिनिधि र टोल विकास संस्थाको सक्रियता र जनताको साथ छ । जिम्मेवारी लिईसके पछि पुरा गर्नपर्छ, जनताको अमुल्य मतलाई खेर फाल्नु हुंदैन भन्ने सोंचेर सोहि अनुसार आफु अहोरात्र खटेर काम गरेकाले यो नतिजा आउन सफल भएको बताउनुहुन्छ ।

अरु भन्दा फरक काम गर्न रुचाउने वडाध्यक्ष गिरीले सुत्केरी महिलाहरुलाई घरघरमा नै गई घ्यु, मह, लोकल भाले, अण्डा लगायतका पौष्टिक आहार दिने, महिला आत्मनिर्भरताका लागि वडा भित्र सिलाई कटाई तालिम गरेका र सिलाउन सीप भएका सबैलाई सिलाई मेसिन वितरण, फुलहरु लगाई घर आँगन सिंगार्नेलाई फुलका विरुवा र गमलाहरु दिई सम्मान गर्ने, सेवामा पहुँच पु(याउन वाल विकास केन्द्रका सहयोगी कार्यकता, महिला स्वयंसेवीका, स्वास्थ्यकर्मीलाई साईकल, दलितलाई पञ्चेबाजा, आरन सञ्चालन सामग्रीहरु दिने, अपांगता भएका व्यक्ति आत्मनिर्भरताका लागि ब्याउने बाख्रा, बृद्धबृद्धा सम्मान संरक्षणका लागि पोषण, न्यानो सल, ज्याकेट, वडा भित्रका सामुदायिक विद्यालयमा अध्ययनरत सबै वालवालिकाहरुलाई जाडोमा न्यानो स्वीटर, बाल विकास केन्द्र र विद्यालयलाई टि।भी।, ल्यापटप, प्रोजेक्टर, शैक्षिक सामग्री, युवाहरुलाई खेलमा प्रतिस्पर्धा, खेल सामग्री, पोशाक, व्यवसायीक युवा तथा कृषकलाई प्रोत्साहन अनुदान, एक घर एक कागती विरुवा वितरण कार्यक्रम, निःशुल्क स्वास्थ्य उपचार, धरहरा निर्माण, फुसको छानो हटाऔं, कर्कटपाता लगाऔं अभियान संचालन, निःशुल्क बिद्युतका मिटरहरु वितरण, चोक चोकमा फलामको आकर्षक र आरामदायी छाता प्रतिक्षालयहरु निर्माण जस्ता थुप्रै रचनात्मक र सिर्जनात्मक कामहरु गरि ७ नं। वडाले चर्चा कमाउदै आएको छ ।

५ बर्षे कार्यकालको यी सबै कामले वडाध्यक्ष बिष्णु गिरी एक कुशल जनप्रतिनिधिको रुपमा स्थापित भई जनतालाई स्थानीय सरकारको अनुभुति दिलाउन सफल हुनुभएको वडावासीले बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation