लुम्बिनी प्रदेश मदरसा बोर्डका उपाध्यक्ष मशहूदले यूपी मदरसा बोर्ड प्रति व्यक्त गरे हार्दिक आभार कपिलवस्तु बाणगंगामा देशकै दाेस्राे वडा स्वयंसेवक समिति गठन माथागढीको सराइमा मगर एकता दिवस मनाइदै । कृष्णनगर बाट लागु औषध चरेस सहित २ महिला पक्राउ माओबादी केन्द्र जनताको पक्षमा सधै रहने: मौलाना मशहूद ट्राफिक कार्यालय कृष्णनगरले चालु आर्थिक बर्षमा छपन्न लाखभन्दा बढी राजस्व उठाउन सफल महिला कानूनी अधिकार सम्बन्धि दुई दिने तालिम कृष्णनगरमा समपन्न कृष्णनगरमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट हजार बढी लाभान्वित असहाय, असक्तकाे खाेजिमा प्रस्थान: स्वयंसेवकहरू सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगर द्वारा लाखौं पर्ने अबैध कपडा बरामद                
समाचार :

देशको अभिभावक चाहियो गुटको नेता होईन

पार्टी भन्दा माथि उठेर जनताको सम्मान र देशको रक्षा गर्ने नेता चाहियो । देशको अभिभावक चाहियो । राजनीतिक भन्दा पनि मानसिकरुपमा मानिसको स्वाभावमा संकृर्णता र एकांकी पन बढ्दै गएको छ । आजको आधुनिक जमानाको मानिस फराकिलो बिचार , खुला हृदयको समाजमुखि हुनु पर्नेमा पार्टीमुखी रगुटमुखी मात्रै देखियो ।

कार्यकर्ता त कार्यकर्ता नै भए , नेताहरुको भाषणमा एकले अर्को लाई गालि , बेईजज्वती गर्ने , उछित्तो काड्ने उनिहरुकेै भाषामा भन्ने हो भनेू खुईल्याउने ू संस्कारले कहाँ पुर्‍याउने हो रु अनुशासन हिन , अराजकहरुको गुट र गैर जिम्मेवारहरुको भिड उत्पादन गर्नेमा राजनीति नेताहरु जवाफदेही हुनुपर्छ ।

यहाँ त पार्टी फरक भएकोले बाल्यकालको साथी भेट हुदाँ आत्मियता प्रकट गर्न सक्दैन । सामाजिक संजालमा देखिन्छ करेसा जोडिएको छिमेकी पार्टी फरक भएकोले बिबाह, जन्म दिन पास्नी जस्तामा शुभकार्यमा शुभकामना दिन हिचकिचाउछ । आफन्तको मृत्युुमा समवेदना लेख्न डराउँछ पार्टी फरक भएकाले । आफ्नै पार्टीका मात्रै सहिद अर्को देश भक्तको शालिकमा माला लगाउदैन , बरु शालिक ढाल्छ। राति नै अर्को आफ्नो गुटको शालिक खडा गर्छ । कति संकृर्ण छाती बनायो मानिसको आधुनिक राजनीतिले ।

बिगतमा जुनै पार्टीको होस् राजनीतिक कर्मीको ईज्जत् बेग्लै थियो । बिपक्षीले पनि मर्यादा गर्थें । राजनीति भनेको देश र जनताको लागि हो , राजनीति बिचार हो गालिबेईज्वती होइन नेताहरु ूडन ू हैनन् भन्ने अहिलेका ूटिन एजर ूहरुको दिमागमा कस्ले राखिदिने ?

आफ्ना पार्टीका कार्यकर्ता मात्रै जनता हुन् ,अरु पार्टीका सबै बैरी हुन् भन्ने सस्कृति झांगिदैछ । पार्टी बलियो भए कार्यकर्ता बलिया हुन्छन् भन्ने कि रु जनता बलियो भए देश बलियो हुन्छ भन्ने

पंचायतको बिरोधमा धेरै नेताहरु थुनिए तर थुनिदा पनि उनिहरुको ईज्जत् बढ्यो । राजाले पनि दलका नेताको ईज्जत् गर्थे दलहरूले पनि राजाको मर्यादा गर्थें र त्यहाँ आपसी सम्मान थियो । संस्कार र संस्कृति थियोे । राजालाई सिध्याएर दलहरु शक्तिशाली बन्छन् भन्ने भ्रमले गर्दा दलहरुको अस्तित्वलाई गुटमा पुर्‍याउन बाध्य भए बिडम्वना

त्यसैले कुनै पनि पार्टीको अध्यक्ष देश कै अभिभावक बन्न सक्नुपर्ने , देश र जनताको आदर्श बन्नु पर्ने ध्येयले राजनीतिमा आएको हुन्छ भन्ने आम बुझाई हो । तर , यहाँ त गुटको नेता कि पार्टीको अध्यक्ष ?  देशको अभिभावक खोई

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation