दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति                
समाचार :

देशको अभिभावक चाहियो गुटको नेता होईन

पार्टी भन्दा माथि उठेर जनताको सम्मान र देशको रक्षा गर्ने नेता चाहियो । देशको अभिभावक चाहियो । राजनीतिक भन्दा पनि मानसिकरुपमा मानिसको स्वाभावमा संकृर्णता र एकांकी पन बढ्दै गएको छ । आजको आधुनिक जमानाको मानिस फराकिलो बिचार , खुला हृदयको समाजमुखि हुनु पर्नेमा पार्टीमुखी रगुटमुखी मात्रै देखियो ।

कार्यकर्ता त कार्यकर्ता नै भए , नेताहरुको भाषणमा एकले अर्को लाई गालि , बेईजज्वती गर्ने , उछित्तो काड्ने उनिहरुकेै भाषामा भन्ने हो भनेू खुईल्याउने ू संस्कारले कहाँ पुर्‍याउने हो रु अनुशासन हिन , अराजकहरुको गुट र गैर जिम्मेवारहरुको भिड उत्पादन गर्नेमा राजनीति नेताहरु जवाफदेही हुनुपर्छ ।

यहाँ त पार्टी फरक भएकोले बाल्यकालको साथी भेट हुदाँ आत्मियता प्रकट गर्न सक्दैन । सामाजिक संजालमा देखिन्छ करेसा जोडिएको छिमेकी पार्टी फरक भएकोले बिबाह, जन्म दिन पास्नी जस्तामा शुभकार्यमा शुभकामना दिन हिचकिचाउछ । आफन्तको मृत्युुमा समवेदना लेख्न डराउँछ पार्टी फरक भएकाले । आफ्नै पार्टीका मात्रै सहिद अर्को देश भक्तको शालिकमा माला लगाउदैन , बरु शालिक ढाल्छ। राति नै अर्को आफ्नो गुटको शालिक खडा गर्छ । कति संकृर्ण छाती बनायो मानिसको आधुनिक राजनीतिले ।

बिगतमा जुनै पार्टीको होस् राजनीतिक कर्मीको ईज्जत् बेग्लै थियो । बिपक्षीले पनि मर्यादा गर्थें । राजनीति भनेको देश र जनताको लागि हो , राजनीति बिचार हो गालिबेईज्वती होइन नेताहरु ूडन ू हैनन् भन्ने अहिलेका ूटिन एजर ूहरुको दिमागमा कस्ले राखिदिने ?

आफ्ना पार्टीका कार्यकर्ता मात्रै जनता हुन् ,अरु पार्टीका सबै बैरी हुन् भन्ने सस्कृति झांगिदैछ । पार्टी बलियो भए कार्यकर्ता बलिया हुन्छन् भन्ने कि रु जनता बलियो भए देश बलियो हुन्छ भन्ने

पंचायतको बिरोधमा धेरै नेताहरु थुनिए तर थुनिदा पनि उनिहरुको ईज्जत् बढ्यो । राजाले पनि दलका नेताको ईज्जत् गर्थे दलहरूले पनि राजाको मर्यादा गर्थें र त्यहाँ आपसी सम्मान थियो । संस्कार र संस्कृति थियोे । राजालाई सिध्याएर दलहरु शक्तिशाली बन्छन् भन्ने भ्रमले गर्दा दलहरुको अस्तित्वलाई गुटमा पुर्‍याउन बाध्य भए बिडम्वना

त्यसैले कुनै पनि पार्टीको अध्यक्ष देश कै अभिभावक बन्न सक्नुपर्ने , देश र जनताको आदर्श बन्नु पर्ने ध्येयले राजनीतिमा आएको हुन्छ भन्ने आम बुझाई हो । तर , यहाँ त गुटको नेता कि पार्टीको अध्यक्ष ?  देशको अभिभावक खोई

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation