लुम्बिनी प्रदेश मदरसा बोर्डका उपाध्यक्ष मशहूदले यूपी मदरसा बोर्ड प्रति व्यक्त गरे हार्दिक आभार कपिलवस्तु बाणगंगामा देशकै दाेस्राे वडा स्वयंसेवक समिति गठन माथागढीको सराइमा मगर एकता दिवस मनाइदै । कृष्णनगर बाट लागु औषध चरेस सहित २ महिला पक्राउ माओबादी केन्द्र जनताको पक्षमा सधै रहने: मौलाना मशहूद ट्राफिक कार्यालय कृष्णनगरले चालु आर्थिक बर्षमा छपन्न लाखभन्दा बढी राजस्व उठाउन सफल महिला कानूनी अधिकार सम्बन्धि दुई दिने तालिम कृष्णनगरमा समपन्न कृष्णनगरमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट हजार बढी लाभान्वित असहाय, असक्तकाे खाेजिमा प्रस्थान: स्वयंसेवकहरू सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगर द्वारा लाखौं पर्ने अबैध कपडा बरामद                
समाचार :

शिवराजका १ सय ८० जनालाई गाउँ ब्लक प्रमाण पुर्जा

राम अवतार चाैधरी
कपिलवस्तु,

कपिलवस्तुकाे शिवराज नगरपालिकामा गाउँ ब्लक क्षेत्रकाे जग्गाधनीलाई दर्ता प्रमाण पुर्जा वितरण गरिएको छ । नगरपालिकाकाे वडा नम्बर २, ३ र ५ मा रहेका ५ गाउँ ब्लकका जग्गाधनीलाई दर्ता प्रमाण पुर्जा वितरण गरिएकाे जनाइएको छ ।

नापी कार्यालय कपिलवस्तुका प्रमुख कैलाशनाथ पाण्डेले बुधबार एक कार्यक्रमकाबीच नगरका १ सय ८० जना जग्गाधनीलाई लालपुर्जा प्रदान गरिएकाे जानकारी दिए । नगरकाे समायाेजनमा २ नम्बरका वडा अध्यक्ष राम बहादुर चाैधरी, ३ का वडा अध्यक्ष टेकलाल सापकोटा र ५ का वडा अध्यक्ष अर्जुन बहादुर पाण्डेले संयुक्त रुपमा जग्गाधनीलाई प्रमाण पुर्जा वितरण गरेका छन् ।

नगर प्रमुख नेत्रराज अधिकारीले नापी भएर पनि लामो समयपश्चात् गाउँ ब्लक समस्या समाधान हुने क्रम बढेकाे बताए । लामाे समयदेखि भाेगचलन गर्दै आएका र जग्गाधनी पुर्जा नपाएका नागरिकलाई पुर्जा वितरण गरिएको उनले बताए । जग्गाकाे नापी नहुँदा धेरै समस्या रहेकाे बताउँदै घरबास मात्र गरेर बसेका नागरिकलाई पुर्जा दिइएको अधिकारीले जनाए ।

शिवराजका अन्य वडाहरूमा पनि गाउँ ब्लक रहेका नागरिकलाई निरन्तर लालपूर्जा क्रमशः वितरण गरिँदै जाने उनले बताए । लालपुर्जा पाएका नागरिकहरू स्थायी बासिन्दाको रुपमा भएकाे बताउँदै सरकार तथा अन्य निकायले प्रदान गर्ने सेवा सुविधा पाउने प्रमुख अधिकारीले बताए । नगर प्रमुख अधिकारीले २०२६ देखि नाप जाँच सुरु भए पनि लालपुर्जा वितरणको काम भरखरै सुरु भएको नगरभरिको यो समस्यालाई समाधान गर्न आग्रहसमेत गरे ।

यसैबीच नगर उप-प्रमुख शिवकुमारी थारुले वर्षाैँदेखि बसाेबास गर्दै आएका र पुर्जा नपाएका नागरिकले गाउँ ब्लक लालपुर्जा पाएको बताइन् । नगरपालिकाले गाउँ ब्लक पुर्जाका लागि धेरै प्रयास गर्दै आएकाे बताउँदै अन्य अव्यवस्थित, भूमिहीन र सुकुम्बासीले पनि यसै गरि जग्गाधनी लालपुर्जा पाउनुपर्नेमा जाेड उनले दिइन् । नगरपालिकाले यसकाे लागि पनि पहल गर्दै आएकाे जिकिरसमेत थारुले गरिन् ।

त्यसैगरी वडा नम्बर ३ भित्रका ६२ जनाले गाउँ ब्लक जग्गाधनी लाल पुर्जा वितरण गरिएको वडाध्यक्ष टेकलाल सापकोटाले जनाए । कपिलवस्तुमा २०२६ सालबाट सुरु भएको गाउँ ब्लक जग्गा २०२८ मा सामान्य नापी भएको थियो । हालसम्म जिल्लाका साविक ८१ गाविसबाट १ हजार ९३ गाउँ ब्लक र ६७ बजार ब्लक रहेको छ ।

लामाे समयदेखि लालपुर्जा नपाएका नागरिकले पुर्जा पाउँदा हर्षित भएका छन् । यस्तै वडा नम्बर २ कि पाविता चाैधरीले लालपुर्जा पाउँदा खुसी भएकाे बताइन् । उनले भनिन्, “लालपुर्जा पाउने आशै थिएन तर आज पुर्जा पाएपछि धेरै खुसी लागेकाे छ” । चाैधरीले थपिन् : “म पनि अब जग्गा धनी हुने भएँ ।”

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation