हरियो सपना खोज्दै (कविता) नेपाल स्वयंसेवक संघको कृषि पर्यटन तथा शिक्षाको विकाश विषयक: अन्तर्कृया नेपाल स्वयंसेवक संघकाे ब्यवसायमा फड्को बुटवल जाेगीकुटीमा: वर्कसप दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी                
समाचार :

दैनिक ७ सयभन्दा बढीले लिन्छन् विदेशमा पढ्ने अनुमति

काठमाडौं ।
शिक्षा,विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयको वैदैशिक अध्ययन अनुमतिपत्र शाखाले अहिले दैनिक ७ सयभन्दा बढीले वैदेशिक अध्ययन अनुमतिपत्र ९एनओसी० लिने गरेको जनाएको छ। अध्ययन अनुमतिपत्र शाखाका उपसचिव हरिप्रसाद निरौलाले दैनिक ७ सय देखि ८ सय जनाले अनुमतिपत्र लिने गरेको जानकारी दिए।

कोभिड(१९ संक्रमण जोखिम घटेपछि अनुमतिपत्र लिनेको संख्या बढेको उनको भनाइ छ। ‘केही दिन अघिसम्म दैनिक ११ सयदेखि १२ सय जनासम्मले अनुमतिपत्र लिएका थिए, अहिले भने अलिक कम भए पनि चाप भने घटेको छैन,’ उनले भने।

उनका अनुसार सन् २०२२ जनवरीदेखि मार्चसम्म उच्च शिक्षा अध्ययनका लागि ३५ हजार बढीले अध्ययन अनुमतिपत्र लगेका छन्। उनले भने, ‘अहिले विद्यार्थीको रोजाइमा बढी अष्ट्रेलिया रहेको छ, त्यसपछि जापान, क्यानडालगायत देशमा अध्ययन गर्न जान अनुमतिपत्र लिएका छन्।’

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation