हरियो सपना खोज्दै (कविता) नेपाल स्वयंसेवक संघको कृषि पर्यटन तथा शिक्षाको विकाश विषयक: अन्तर्कृया नेपाल स्वयंसेवक संघकाे ब्यवसायमा फड्को बुटवल जाेगीकुटीमा: वर्कसप दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी                
समाचार :

शिवराज १ मा लागु औषध दुर्व्यसनी रोकथाम, नियन्त्रण सम्बन्धी सचेतना

कपिलवस्तु ।
पछिल्लो समय किशोर किशोरीहरु कुलतमा लाग्ने अवस्थाले समाज भयावह समस्यामा फस्न सक्ने एक कार्यक्रमका वक्ताहरुले चिन्ता व्यक्त गरेका छन् ।

शिवराज नगरपालिका १ नम्बर वडा कार्यालय शिवपुरको आयोजना एवम् शिवराज नगरपालिकाको समन्वयमा आयोजित लागु औषध दुर्व्यसनी रोकथाम, नियन्त्रण सम्बन्धी १ दिने गोष्ठीमा मन्तव्य राख्ने क्रममा सरोकारवालाले यस्तो बिचार व्यक्त गरेकक हुन् ।

कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि समेत रहनुभएका लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य अर्जुनकुमार केसीले पछिल्लो समय सामाजिक सन्जालको गलत प्रयोग, अभिभावक र सन्तान बिच पारिवारिक स्नेह घट्दै जानु, सामाजिक भावना हराउदै जानु, पारिवारिक तनाब बढ्नुले लागु औषध दुर्व्यशनमा फस्ने किशोर किशोरीको संख्या बढ्दै गएको बताउदै सामाजिक जागरण मार्फत नियन्त्रण र नियमन गर्न तर्फ सबै सचेत हुनुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

त्यस्तै विशिष्ट अतिथि समेत रहेकी शिवराज नगरपालिकाकी उपप्रमुख शिवकुमारी थारुले शिवराज नगरपालिका भित्र भैरहेका लागु पदार्थ दुर्व्यसन रोकथामका लागि नगरपालिकाले प्रहरी प्रशासन एवम विभिन्न संघ संस्था सङ्ग सहकार्य गरी सचेतना फैलाउने कार्य गरीरहेको बताउदै हरेक घर परिवार बाट लागु औषद प्रयोग रोक्न चनाखो भइ भूमिका खेल्नुपर्नेमा जोड दिदै परिवार र समाज अग्रसर भएमा मात्र समस्या रोकथाम प्रभावकारी हुन सक्ने बताउनुभयो ।

त्यस्तै शिवराज नगरपालिका १ नम्बर वडाका वडा अध्यक्ष जगतबहादुर घर्ती क्षेत्रीले वडाले समाजका हरेक पाटाहरुमा सामाजिक सचेतना एवम् शीपमूलक तालिम लगायत उत्तरदायी वडाको कार्य गर्दै आइरहेकाले नागरिकको सुरक्षा र संरक्षणमा वडाले सधै प्रभावकारी भूमिका खेल्न अग्रसर रहेको बताउनुभयो ।

प्रमुख प्रशिक्षक वडा प्रहरी कार्यालयका प्रमुख प्रहरी निरीक्षक शंकर आचार्यले दुर्व्यसनी नियन्त्रण गर्न नागरिक र प्रहरीले हातेमालो गर्दै अघि बढ्नुपर्ने बताउदै त्यस्ता सूचना प्रहरीलाई दिएर सहयोग गर्न अपिल गर्नुभयो । कार्यक्रममा अर्की प्रशिक्षक शुष्मा आचार्यले समेत प्रशिक्षण दिनुभएको थियो ।

कार्यक्रम लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य अर्जुनकुमार केसीको प्रमुख आतिथ्यता, शिवराज नगरपालिका १ नम्बर वडाका अध्यक्ष जगतबहादुर घर्ती क्षेत्रीको अध्यक्षता, कार्यपालिका सदस्य लक्ष्मी हमालको स्वागत एवम् कमल विष्टको संचालनमा सम्पन्न भएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation