लुम्बिनी प्रदेश मदरसा बोर्डका उपाध्यक्ष मशहूदले यूपी मदरसा बोर्ड प्रति व्यक्त गरे हार्दिक आभार कपिलवस्तु बाणगंगामा देशकै दाेस्राे वडा स्वयंसेवक समिति गठन माथागढीको सराइमा मगर एकता दिवस मनाइदै । कृष्णनगर बाट लागु औषध चरेस सहित २ महिला पक्राउ माओबादी केन्द्र जनताको पक्षमा सधै रहने: मौलाना मशहूद ट्राफिक कार्यालय कृष्णनगरले चालु आर्थिक बर्षमा छपन्न लाखभन्दा बढी राजस्व उठाउन सफल महिला कानूनी अधिकार सम्बन्धि दुई दिने तालिम कृष्णनगरमा समपन्न कृष्णनगरमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट हजार बढी लाभान्वित असहाय, असक्तकाे खाेजिमा प्रस्थान: स्वयंसेवकहरू सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगर द्वारा लाखौं पर्ने अबैध कपडा बरामद                
समाचार :

शिवराजकाे गाउँमा डिप बाेरिङ्ग, २५ बिघा सिँचाइ गर्न सकिने

राम अवतार चाैधरी
कपिलवस्तु,

कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिकाकाे वडा नम्बर ३ साेनवर्षीमा डिप बाेरिङ्ग सिँचाई आयाेजना सम्पन्न गरिएको छ । संघीय सरकारको ८० लाख रुपैयाँको लागतमा डिप बाेरिङ्ग सञ्चालन गरिएको जनाइएको छ । शुक्रबार एक कार्यक्रमकाबीच लुम्बिनी प्रदेश सदस्य अर्जुन कुमार केसी, नगर उप-प्रमख शिव कुमारी थारु र वडा अध्यक्ष टेकलाल सापकोटाले संयुक्त रुपमा उद्घाटन गरेका छन् । 

उद्घाटन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रदेश सदस्य अर्जुन कुमार केसीले यस सिँचाई याेजनाबाट कृषकलाई सहज हुने बताए । उनले कृषककाे खेत-खेतसम्म पानी पुग्ने भएकाेले बढी लाभ लिन सकिने बताए । कृषि खेती तथा बेमौसमी तरकारी खेती लगायत अन्न उत्पादनमा ठुलाे टेवा पुग्ने बताउँदै कृषिलाई आधुनिकीकरण गरि आत्मनिर्भर हुनुपर्नेमा जाेड दिए ।

यस्तै नगर उप-प्रमुख शिव कुमारी थारुले कृषि क्षेत्रमा नगरपालिकाले फड्काे मारेकाे बताइन् । उनले लिफ्ट सिँचाइ, डिप बाेरिङ्ग, स्यालाे ट्युवेल लगायतका सिँचाइका आयाेजना सञ्चालनमा ल्याएकाे बताइन् । अधिकांश जनता कृषि पेसामा लागेकाले कृषिलाई प्राथमिकता दिनुपर्ने उनले बताइन् ।

यसैबीच वडा अध्यक्ष टेकलाल सापकोटाले तरकारी पकेट क्षेत्र घोषणा भएकोले कृषिलाई पहिलो प्राथमिकता दिइएको बताए । उनले यस सिँचाइ याेजनाले किसानलाई अन्नबाली, तरकारी उत्पादनले आत्मनिर्भर बनाउने विश्वास व्यक्त गरे । उनले समयमै हरेक किसिमको खेतीपाती गर्न सकिने र उत्पादनमा बृद्धि हुने बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation