लुम्बिनी प्रदेश मदरसा बोर्डका उपाध्यक्ष मशहूदले यूपी मदरसा बोर्ड प्रति व्यक्त गरे हार्दिक आभार कपिलवस्तु बाणगंगामा देशकै दाेस्राे वडा स्वयंसेवक समिति गठन माथागढीको सराइमा मगर एकता दिवस मनाइदै । कृष्णनगर बाट लागु औषध चरेस सहित २ महिला पक्राउ माओबादी केन्द्र जनताको पक्षमा सधै रहने: मौलाना मशहूद ट्राफिक कार्यालय कृष्णनगरले चालु आर्थिक बर्षमा छपन्न लाखभन्दा बढी राजस्व उठाउन सफल महिला कानूनी अधिकार सम्बन्धि दुई दिने तालिम कृष्णनगरमा समपन्न कृष्णनगरमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट हजार बढी लाभान्वित असहाय, असक्तकाे खाेजिमा प्रस्थान: स्वयंसेवकहरू सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगर द्वारा लाखौं पर्ने अबैध कपडा बरामद                
समाचार :

नेकपा माओवादी र नेकपा एस लाइ एमालेको प्रस्ताव : तालमेल गरौं काङ्ग्रेस ले भन्दा धेरै सिट दिन्छौ

काठमाडौं । नेकपा (एमाले)ले नेकपा (माओवादी केन्द्र) र माधवकुमार नेपाल नेतृत्वको नेकपा (एकीकृत समाजवादी)लाई मिलेर निर्वाचन लड्न प्रस्ताव गरेको छ । सुदूरपश्चिम प्रदेशका जिल्ला र पालिका नेतृत्वसँग एमालेले मिलेर जान प्रस्ताव अघि सारेको हो ।

संघ संसद्मा एकीकृत समाजवादीको अस्तित्व स्वीकार नगर्ने जनाएको एमालेले तल्लो तहमा भने निरन्तर सहकार्यको प्रस्ताव अघि सारिरहेको सो पार्टीका एक केन्द्रीय सदस्य बताउँछन् । एकीकृत समाजवादीका केन्द्रीय सदस्यका अनुसार एमालेका जिल्ला नेताहरूले डोटी, अछाम, डडेलधुरा र कैलालीमा स्थानीय तह निर्वाचनमा मिलेर जान प्रस्ताव गरेका छन् ।

आसन्न निर्वाचनमा सत्ता गठबन्धन दलहरूबीच तालमेल गर्ने सहमति भएको छ । सार्वजनिक रूपमा एमाले नेताहरूले माओवादी र एकीकृत समाजवादीका नेताको रुखो आलोचना गर्दै आएका छन् । सुदूरपश्चिम प्रदेशमा एकीकृत समाजवादीको राम्रो प्रभाव छ ।

कतिपय वडा र पालिकामा स्थानीय नेताहरूले सहकार्य गर्ने सम्बन्धमा छलफल समेत अगाडि बढाएको पाइएको छ ।

एमालेले सहकार्यको प्रस्ताव अघि सारे पनि आफूहरू पार्टी नेतृत्व र नीतिभन्दा बाहिर नजाने समाजवादीका सुदूरपश्चिम प्रदेश कमिटीका उपाध्यक्ष हर्क सिंह बताउँछन् ।

उनले भने, “तल्लो तहमा मिलेर जानुपर्छ भन्ने साथीहरूको दबाब छ । तर, हामी पार्टीको लाइनभन्दा बाहिर जाँदैनौँ । तर, गठबन्धनमा सम्मानजनक बाँडफाँड होस् भन्ने हामी चाहन्छौँ ।”

माओवादी केन्द्रसँग पनि मिलेर जान एमालेले प्रस्ताव गरेको छ । सबैजसो जिल्लाहरूमा मिलेर निर्वाचनमा जानका लागि प्रस्ताव आइरहेको माओवादी केन्द्रका एक केन्द्रीय सदस्यले बताए ।

प्रदेश र जिल्ला नेतृत्व तहमा पनि अनौपचारिक रूपमा प्रस्ताव आइरहेको ती नेता बताउँछन् । ८८ स्थानीय तह रहेको सुदूरपश्चिममा ०७४ सालको निर्वाचनमा माओवादीले १० स्थानीय तह मात्रै जितेको थियो ।

नेपाली कांग्रेसभित्र गठबन्धनलाई लिएर व्यापक अन्तरविरोध रहेकाले एमालेसँग मिलेर जान माओवादी नेता–कार्यकर्ताहरू पनि कतिपय स्थानमा सकारात्मक देखिएको बताइएको छ ।

एमाले नेताले कांग्रेससँगको तालमेलमा पाउने सिटभन्दा आफूहरू बढी दिन तयार रहेको बताएको माओवादी र एकीकृत समाजवादीका नेताहरूको भनाइ छ ।

माओवादी केन्द्र सुदूरपश्चिम प्रदेशका इन्चार्ज खगराज भट्ट भने औपचारिक रूपमा एमाले नेतासँग निर्वाचन सहकार्यबारे कुनै छलफल नभएको बताउँछन् । तर, जिल्ला र पालिकास्तरमा भने एमाले नेतृत्वले मिलेर जान प्रस्ताव गरिरहेको उनी स्वीकार गर्छन् ।

नेता भट्टले भने, “प्रस्ताव आउनु आफैँमा नराम्रो कुरा होइन । तर, हामी पार्टी नीतिप्रति प्रतिबद्ध छौँ । दायाँबाँया हामीले सोचेका छैनौँ । केन्द्रकै लाइनअनुसार अगाडि बढ्छौँ । यसमा कुनै शंका गर्नुपर्ने ठाउँ छैन ।”

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation