लुम्बिनी प्रदेश मदरसा बोर्डका उपाध्यक्ष मशहूदले यूपी मदरसा बोर्ड प्रति व्यक्त गरे हार्दिक आभार कपिलवस्तु बाणगंगामा देशकै दाेस्राे वडा स्वयंसेवक समिति गठन माथागढीको सराइमा मगर एकता दिवस मनाइदै । कृष्णनगर बाट लागु औषध चरेस सहित २ महिला पक्राउ माओबादी केन्द्र जनताको पक्षमा सधै रहने: मौलाना मशहूद ट्राफिक कार्यालय कृष्णनगरले चालु आर्थिक बर्षमा छपन्न लाखभन्दा बढी राजस्व उठाउन सफल महिला कानूनी अधिकार सम्बन्धि दुई दिने तालिम कृष्णनगरमा समपन्न कृष्णनगरमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट हजार बढी लाभान्वित असहाय, असक्तकाे खाेजिमा प्रस्थान: स्वयंसेवकहरू सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगर द्वारा लाखौं पर्ने अबैध कपडा बरामद                
समाचार :

सञ्चारकर्मीहरुमाथि प्रहरीबाट भएको हातपात र दुर्व्यहारप्रति नेपाल पत्रकार महासंघ रुपन्देहीको गम्भीर आपत्ति

नेपाल पत्रकार महासंघ रुपन्देहीले सञ्चारकर्मीहरुमाथि रिर्पोटिङमा खटिएको बेला प्रहरीबाट भएको हातपात र दुर्व्यहारप्रति हाम्रो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ ।

महासंघका सचिव विनोद परियारले शुक्रबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै पत्रकार परिचय देखाउँदा पनि छातीमा समातेर पत्रकार चिन्दिन भन्दै प्रहरीले गरेको हातपात र दुव्यवहार खेदजनक भएको बताएका छन् । साथै महासंघ रुपन्देहीले पत्रकारहरुमाथि हातपात गर्ने, गालीगलौज र दुव्यंहार गर्ने प्रहरीलाई कारवाही गर्न माग समेत गरेको छ ।

‘महासंघ रुपन्देहीका सदस्यसँगै अन्य सञ्चारकर्मीहरुमाथि प्रहरीले लाठी प्रहार गरी घाईते बनाएको क्यामेरामा समेत क्षति पुगेकाले यस्तो कार्यको महासंघ कडा शब्दमा भर्त्सना गर्दछ । पहिचानसहित रिर्पोटिङमा रहेका पत्रकारहरुमाथि गरिएको हातपात तथा दुर्व्यवहार स्वतन्त्र पत्रकारिताको भावना र मर्म विपरित छ । स्वतन्त्रता पूर्वक रिपोटिङ गर्न पाउने अधिकारलाई कुण्ठित गर्दै जिम्मेवार प्रहरी अधिकारीहरुबाट भएको निन्दनीय आक्रमणले स्वतन्त्र प्रेसमाथि प्रहरी संगठनको नियतमा समेत शंका उब्जाएको छ पत्रकारहरुमाथि हातपात गर्ने, गालीगलौज र दुव्यंहार गर्ने प्रहरीलाई कारवाही गर्न महासंघ जोडदार माग गर्दछ । ’– विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation