हरियो सपना खोज्दै (कविता) नेपाल स्वयंसेवक संघको कृषि पर्यटन तथा शिक्षाको विकाश विषयक: अन्तर्कृया नेपाल स्वयंसेवक संघकाे ब्यवसायमा फड्को बुटवल जाेगीकुटीमा: वर्कसप दोश्रो बुद्धभूमि महोत्सव प्रदर्शनीमा आज प्रिति आले आउने चितवन सामुदायिक पुस्तकालयमा संघका केन्द्रीय अध्यक्षकाे: अवलोकन महोत्सवमा आइतवार दर्शकको थामी नसक्नु भिड सामाजिक रूपान्तरणका लागि सामुदायिक पुस्तकालय स्वयंसेवक संघ केन्द्रकाे: अवलोकन भुकम्प पिडितका लागि बृहत रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी                
समाचार :

उत्कृष्ट राष्ट्रसेवक

(सुत्रकथा)

 

गोम विक्रम

 

विशुध्द सेवाभावले ऊ सरकारी सेवामा प्रवेश गरेको थियो । आफ्नो कार्यकालभरी पदीय जिम्मेवारीमा उसले कुनै कसर बाँकी राखेन, निर्दिष्ट लक्ष्य हासिल गर्नेदेखि उसको कार्यालयलाई विशिष्ट सेवा प्रदायक घोषणा गराई छाड्यो । धेरैले उसलाई विशिष्ट राष्ट्रसेवकको रूपमा सिफारिस गरे तर ऊ कहिल्यै त्यसको हकदार भएन । तर पनि उसको लगाव कहिल्यै घटेन । ‘कर्म गर्नू फलको आश नगर्नू’ भन्ने गीताको मूल मर्मलाई आत्मसात गरिरह्यो । अब त ऊ सेवा निवृत हुने अवस्थामा छ । देवकोटालाई ‘महाकवि’ भनेझै धेरैतिरबाट मौखिक रूपमा उसलाई ‘उत्कृष्ट राष्ट्रसेवक’ भनेर चिनिन्थ्यो तर पनि आधिकारिक निकायले कानमा तेल हालेर बसे । अवकाश लिने बेला बल्ल उसको एउटा भयानक कसूरको रहस्य खुल्यो । केही वरिष्टका अघि “म पुरस्कार, बढुवा र सम्मानका निमित्त कसैको चाकडी गर्दिनँ ।” भनेर पो मुख छाडेको रहेछ ।

कल्लाबारी, पाल्पा ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation