लुम्बिनी प्रदेश मदरसा बोर्डका उपाध्यक्ष मशहूदले यूपी मदरसा बोर्ड प्रति व्यक्त गरे हार्दिक आभार कपिलवस्तु बाणगंगामा देशकै दाेस्राे वडा स्वयंसेवक समिति गठन माथागढीको सराइमा मगर एकता दिवस मनाइदै । कृष्णनगर बाट लागु औषध चरेस सहित २ महिला पक्राउ माओबादी केन्द्र जनताको पक्षमा सधै रहने: मौलाना मशहूद ट्राफिक कार्यालय कृष्णनगरले चालु आर्थिक बर्षमा छपन्न लाखभन्दा बढी राजस्व उठाउन सफल महिला कानूनी अधिकार सम्बन्धि दुई दिने तालिम कृष्णनगरमा समपन्न कृष्णनगरमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविरबाट हजार बढी लाभान्वित असहाय, असक्तकाे खाेजिमा प्रस्थान: स्वयंसेवकहरू सशस्त्र प्रहरी बल कृष्णनगर द्वारा लाखौं पर्ने अबैध कपडा बरामद                
समाचार :

उत्कृष्ट राष्ट्रसेवक

(सुत्रकथा)

 

गोम विक्रम

 

विशुध्द सेवाभावले ऊ सरकारी सेवामा प्रवेश गरेको थियो । आफ्नो कार्यकालभरी पदीय जिम्मेवारीमा उसले कुनै कसर बाँकी राखेन, निर्दिष्ट लक्ष्य हासिल गर्नेदेखि उसको कार्यालयलाई विशिष्ट सेवा प्रदायक घोषणा गराई छाड्यो । धेरैले उसलाई विशिष्ट राष्ट्रसेवकको रूपमा सिफारिस गरे तर ऊ कहिल्यै त्यसको हकदार भएन । तर पनि उसको लगाव कहिल्यै घटेन । ‘कर्म गर्नू फलको आश नगर्नू’ भन्ने गीताको मूल मर्मलाई आत्मसात गरिरह्यो । अब त ऊ सेवा निवृत हुने अवस्थामा छ । देवकोटालाई ‘महाकवि’ भनेझै धेरैतिरबाट मौखिक रूपमा उसलाई ‘उत्कृष्ट राष्ट्रसेवक’ भनेर चिनिन्थ्यो तर पनि आधिकारिक निकायले कानमा तेल हालेर बसे । अवकाश लिने बेला बल्ल उसको एउटा भयानक कसूरको रहस्य खुल्यो । केही वरिष्टका अघि “म पुरस्कार, बढुवा र सम्मानका निमित्त कसैको चाकडी गर्दिनँ ।” भनेर पो मुख छाडेको रहेछ ।

कल्लाबारी, पाल्पा ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2024 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation