वर्तमान अवस्थाबारे नेकपा (विप्लव) द्धारा कपिलवस्तुमा बृहत अन्तरक्रिया बुद्धभुमि महाेत्सवमा जाजरकोट भुकम्प पिडित र पत्रकार लागि रक्तदान प्रदेश इंचार्ज: तिलक गिरी तौलिहवा उद्योग बाणिज्य संघको अध्यक्षमा पुनः गयादिन कुर्मी (दिपु) निर्वाचित बुद्धभूमि महोत्सवमा तेस्रो दिन शनिबार चर्चित लोक दोहोरि गायक पशुपति शर्मा आउने बुद्धभुमि पर्यटन महोत्सवको पहिलो दिन दर्शकको बाक्लो उपस्थिति बुद्धभुमि महाेत्सवमा शनिवार पशुपति शर्मा र भुमिका गिरी आउने भोलि देखि सुरु हुने बुद्धभुमि कृषि पर्यटन महोत्सवको १ बजे उद्घाटन मन्त्री आचार्यले गर्ने नेपालमा पहिलोपटक समलैंगिक विवाह दर्ता बुद्धभूमि महोत्सवले स्थानीय उत्पादनलाई: जोड दिने तिलौराकोटलाई राष्ट्रिय गौरवको योजनामा समाबेश गरी विश्व सम्पदासूचीमा सूचीकृत गरिने                
समाचार :

विश्वकर्मा : अहिले बहस भइरहेको छ, अन्तिममा चुनावमा जाने निर्णय हुन्छ

काठमाडौं ।
नेक्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको केन्द्रीय समितिको बैठक शुक्रबारदेखि जारी छ । कपिलवस्तुको शिवगढीमा जारी बैठकमा महासचिव विप्लवले स्थानीय चुनावमा जानुपर्ने मतसहित पेस गरेको राजनीतिक प्रतिवेदनमाथि केन्द्रीय सदस्यहरुले धारणा राखिरहेका छन् ।

पार्टी प्रवक्ता एवं सचिवालय सदस्य खड्गबहादुर विश्वकर्माले अहिले महासचिवले राखेको प्रतिवेदनमाथि बहस भइरहेको र अन्तिममा प्रतिवेदन राखिएको विचारकै पक्षमा निर्णय हुने बताए ।

‘महासचिवको प्रतिवेदन पेस गर्नुभएको छ, त्यसमा साथीहरुले विचार राख्ने क्रम जारी छ,’ उनले भने, ‘अहिलेको स्थितिलाई दृष्टिगत गरेर, जन चाहनालाई दृष्टिगत गरेर आगामी चुनावलाई हेर्नुपर्छ भन्ने प्रतिवेदनको भावना छ । त्यसैलाई लिएर बहस भइरहेको छ।’

विश्वकर्माले थपे, ‘तर, अन्तिममा प्रतिवेदनमा जे छ, त्यही दिशातिरै बैठक जान्छ ।’

विश्वकर्मा चुनाव उपयोग गरेर जाने पक्षमा छन्। त्यस्तै सचिवालयका अर्का सदस्य सन्तोष बुढामगर पनि चुनावमा पक्षमा खुलेका छन् । सचिवालय सदस्यहरु धर्मेन्द्र वास्तोला र हेमन्तप्रकाश वली मात्रै चुनाव बहिस्कार गर्ने पक्षमा छन् ।

केन्द्रीय सदस्य विवेक कुमालका अनुसार अहिलेसम्म १८ जना केन्द्रीय सदस्यले धारणा राखेका छन् । ती मध्य दीपक चलाउने र चुडामणि वली मात्रै चुनावको विपक्षमा देखिएका छन् । आआफ्नो क्षेत्रको रिपोर्टिङ पनि पेस गर्नुपर्ने र विप्लवको प्रतिवेदनमाथि समेत धारणा राख्नुपर्ने भएकाले बैठक लम्बिएको कुमालले बताए ।

अझै धेरै केन्द्रीय सदस्य बोल्न बाँकी रहेकाले बैठक अझैं दुईरचार दिन चल्ने विश्वकर्माको बाँकी छ ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार

© 2023 उज्यालो आवाज All right reserved Site By : Himal Creation